Wygrana młodzików, ostatnie mecze orlików.

W poprzedni weekend swoje ostatnie ligowe turnieje rozegrali orlicy starsi oraz młodsi. Rundy nie kończą jeszcze młodzicy, którzy dzięki wygranej w Krasnem awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz najstarszej grupy wiekowej odbył się dopiero w poniedziałek. O przełożenie spotkania wnioskowali gospodarze, a nasz zespół przystał na taką propozycję. Nasz zespół skutecznie zrewanżował się Crasnovii Krasne za porażkę w Żołyni i tym razem to Błękit był górą wygrywając 3-2. Dużo działo się w tym spotkaniu już od pierwszych minut. Na prowadzenie Błękit wyprowadził Kacper Podolec, zaledwie dwie minuty później gola wyrównującego zdobyli gospodarze. Po kolejnej akcji znów na plusie był nasz zespół, po kolejnej bramce Podolca, który wykończył składną zespołową akcję. W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana, a żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali na swoją korzyść i zdobyć bramki. W końcówce gola po zamieszaniu po rzucie rożnym strzelił Kamil Kłak. Rywale odpowiedzieli również po zamieszaniu pod polem karnym dosłownie w ostatniej minucie meczu. Czasu na wyrównanie już nie było i to Błękit przywiózł do Żołyni ważne trzy punkty. W meczu zagrali: S. Bechta, J. Szylar, B. Gut, I. Tomczyk, K. Kłak, J. Lorenc, K. Linek, D. Szlachcic, K. Podolec, T. Puzio, K. Krawczyk, S. Szylar, W. Haładyj, B. Służały, F. Witek, K. Marek. Za tydzień kolejny wyjazdowy mecz, w Sokołowie Małopolskim w sobotę o 10.00.

Orlicy starsi swój ostatni turniej zagrali na orliku na Czarnej, gdzie gospodarzem było KS Dąbrówki. Pomimo naprawdę dobrej gry nasz zespół zdobył cztery punkty, chociaż do zwycięstw z pozostałymi drużynami nie brakło wiele (w każdym meczu to Błękit wychodził na prowadzenie). Poniżej wszystkie wyniki naszego zespołu:

Błękit Żołynia - Sokół Sokołów 1-2 (W. Bechta)
Błękit Żołynia - Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1-1 (M. Nicpoń)
Błękit Żołynia - Crasnovia Krasne 3-4 (W. Bechta, B. Sroczyk, samobójcza)
Błękit Żołynia - KS Dąbrówki 4-1 (M. Nicpoń, P. Cebula, A. Niemiec, Ł. Kulpa)

W turnieju zagrali: B. Filip, S. Mach, K. Lizak, B. Sroczyk, J. Selwa, M. Prucnal, R. Kuras, B. Leja, W. Bechta, B. Panek, Ł. Kulpa, P. Cebula, M. Nicpoń, A. Niemiec. Był to ostatni turniej ligowy tej grupy wiekowej. Nasza drużyna wygrała 9 spotkań, 4 razy był remis, a 7 razy lepsi byli rywale, co dało w sumie 31 punktów i drugie miejsce w tabeli.

Orlicy młodsi również zagrali po raz ostatni w tym roku na świeżym powietrzu. W ostatniej ligowej kolejce to nasz zespół był gospodarzem, ze względu na grany w tym samym czasie mecz seniorów, turniej odbył się na orliku w Żołyni. Na turniej dojechały wszystkie drużyny, tak więc nasz zespół rozegrał cztery spotkania, z których jedno wygrał, jedno zremisował i dwukrotnie przegrał. Oto komplet wyników:

Błękit Żołynia - Junior Łańcut 3-3 (M. Bejster 3x)
Błękit Żołynia - Grunwald Budziwój 0-4
Błękit Żołynia - Jawor Krzemienica 3-0 (M. Bejster 3x)
Błękit Żołynia - Start Borek Stary 0-2.

W turnieju zagrali: K.Babiarz, N. Kochman, M. Bejster, D. Frączek, M. Glac, K. Jarosz, Ł. Jawniak, D. Karwicki, K. Kościelniak, K. Leja, K. Misztal, W. Prucnal, D. Wikiera. Ta grupa wiekowa również zakończyła rozgrywki. Bilans Błękitu to 7 wygranych, 3 remisy oraz 10 porażek. W sumie poskładało się to na 24 punkty i czwarte miejsce w tabeli, ale z zaledwie dwupunktową stratą do podium.

Obydwie grupy orlików przenoszą się już z treningami na hale, przed nami długa zima, w trakcie której z pewnością będziemy występować w turniejach halowych. Na stadiony ligowe wracamy wiosną!