Turnie Mikołajkowy w Leżajsku.

Nietypowo, bo na hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku w roli gospodarza wystąpiła nasza drużyna KS Błękit Żołynia na Turnieju Mikołajkowym w kategorii orlik młodszy. W silnie obsadzonym turnieju, w którym oprócz naszej drużyny udział wzięli FA Nisko, Stal Rzeszów, Orlik Przemyśl, Sparta Leżajsk i Spec Stal Łańcut, rywalizowano systemem „każdy z każdym”. W meczach trwających 14 minut w każdym ze spotkań zobaczyliśmy mnóstwo walki, emocji sportowych, serca pozostawionego na boisku, a przede wszystkim zdrowej, sportowej rywalizacji młodych adeptów piłki nożnej. Nasza drużyna występująca w składzie: Mateusz Filip, Konrad Świątoniowski, Antoni Kozmicz, Jakub Mach, Ignacy Mroszczyk, Maciej Bejster, Franciszek Selwa, Łukasz Jawniak, Dominik Wawrejko, Maksymilian Cebula, Mikołaj Lorenc oraz Oliwier Kosior bardzo dobrze zaprezentowała się na tle silnych przeciwników. Po wygranej 3-1 ze SPEC Stal Łańcut, porażkach 0-2 z Orlikiem Przemyśl i 0-4 z FA Nisko oraz wygranej 2-0 ze Stalą Rzeszów ostatni mecz ze Spartą Leżajsk decydował o końcowej lokacie naszego zespołu. Wyniki pozostałych meczów sprawiły, że w przypadku zwycięstwa w ostatnim meczu nasza drużyny zajęłaby nawet 2 lokatę w klasyfikacji końcowej! Niestety po ciekawym, emocjonującym meczu drużyna KS Błękit Żołynia przegrała 2-1 ze Spartą Leżajsk zajmując ostatecznie 4 miejsce. Na pocieszenie nagroda najlepszego strzelca turnieju powędrowała do naszego zawodnika Oliwiera Kosiora. Ogromne gratulacje dla całej drużyny! Bezapelacyjnie najlepszą drużyną Turnieju Mikołajkowego okazała się drużyna Orlika Przemyśl. Drugie miejsce przypadło dla drużyny FA Nisko a na najniższym podium stanęli zawodnicy Sparty Leżajsk.
Po zakończonym turnieju, oprócz licznych atrakcji, wszystkich zawodników odwiedził Święty Mikołaj! Obdarowując wszystkich słodkimi upominkami oraz chwaląc wszystkich zainteresowanych za organizację turnieju pożegnał się słowami: „Do zobaczenia za rok”.
Po zakończonym turnieju, wszyscy adepci Szkółki Piłkarskiej KS Błękit Żołynia rocznika 2009-2010 rozegrali mecz towarzyski dzieląc się na dwa zespoły, a po sportowych zmaganiach udali się na pyszną pizze do restauracji Dębnianka, której właściciel ufundował drużynie nowe stroje meczowe. Serdecznie dziękujemy!
Słowa uznania i podziękowania Zarząd Klubu KS Błękit Żołynia składa na ręce Pana dyrektora ZST Piotra Foryta, nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Majkuta, obsłudze turnieju, rodzicom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji turnieju na najwyższym poziomie!
A oto sponsorzy turnieju, bez których nie podołalibyśmy wyzwaniu:
Dyrekcja ZST w Leżajsku, KS Błękit Żołynia, Przewodniczący Rady Gminy Żołynia, Sieć Sklepów Spożywczych Słoneczko, MOTOZBYT Leżajsk, OSK ALE JAZDA Tomasz Majkut, LOBO Leżajsk.
DZIĘKUJEMY!

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/pg/Blekit.szkolka/photos/?tab=album&album_id=1958820551089047