Historyczne trzy punkty w meczu ligowym!

Dwudziesty maja może zapaść w pamięci naszym młodym zawodnikom z grupy młodzików. To właśnie tego dnia piłkarze Błękitu wygrali swój pierwszy mecz ligowy! W rozegranym w Żołyni meczu Błękitowcy pokonali Brzeg Białobrzegi 3-2. W pierwszej połowie na prowadzenie strzałem z dystansu wyprowadził nasz zespół Kacper Podolec. Kilka minut później na 2-0 podwyższył Dawid Szlachcic, który odebrał piłkę rywalom pod ich polem karnym i płaskim strzałem trafił do celu. Rywale bramkę kontaktową zdobyli tuż przed przerwą. Po zmianie stron kolejny raz trafili gracze Błękitu, a konkretnie uczynił to Szymon Szpila, który wykorzystał dobre dogranie z prawego skrzydła. Na pięć minut przed końcem meczu ładnym strzałem pod poprzeczkę popisał się gracz Brzegu i było 3-2. Po bardzo emocjonujących ostatnich minutach sędzia odgwizdał koniec spotkania i piłkarze Błękitu wpadli w pełni zasłużony szał radości. Na pewno widać postęp w grze naszych zawodników, a osiągnięty wynik pokazuje, że czas spędzony na treningach nie idzie na marne. Chłopcy - trenujcie nadal ciężko, a na pewno wygranych będzie coraz więcej! Gratulacje!

Szkółkę w tym spotkaniu reprezentowali: Konrad Marek, Wojciech Haładyj, Jakub Szylar, Kamil Kłak, Kacper Podolec, Jakub Lorenc, Dawid Szlachcic, Szymon Szpila, Krystian Linek, Sebastian Bechta, Kacper Golenia, Bartłomiej Gut, Jacek Leja, Karol Pudło, Franciszek Witek, Bartosz Służały.

Kolejny mecz w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 w Łańcucie. Błękit zagra z liderem tabeli - Juniorem Łańcut.