Młodziki - turniej w Grodzisku, mecz w Łańcucie i początek ligi

Bardzo intensywny tydzień ma za sobą najstarsza grupa naszej szkółki. W przeciągu kilku dni chłopcy wzięli udział w turnieju o Puchar Prezesa LKS Grodziszczanka, rozegrali w Łańcucie mecz ze starszymi kolegami z tamtejszej Stali oraz rozpoczęli sezon w lidze młodzika starszego podejmując u siebie zespół Dynovii Dynów.

Niedziela 20 sierpnia przywitała nas deszczem. Pomimo niesprzyjającej aury na turnieju w Grodzisku Górnym stawiło się aż 17 naszych zawodników. Byli to: Bechta Sebastian, Buszta Kacper, Golenia Kacper, Gut Bartłomiej, Haładyj Wojciech, Kłak Kamil, Krawczyk Kacper, Leja Jacek, Linek Krystian, Lorenc Jakub, Marek Konrad, Podolec Kacper, Pudło Karol, Służały Bartosz, Szpila Szymon, Szylar Jakub i Witek Franciszek.

W turnieju wzięło udział 6 drużyn. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Na placu gry oprócz bramkarza mogło przebywać 5 zawodników. Poniżej lista wyników naszego zespołu:

Błękit - LKS Brzyska Wola 2:1

Błękit - Francesco Jelna 2:5

Błękit - Włókniarz Rakszawa 3:2

Błękit - Grodziszczanka Grodzisko Dln. B 5:1

Błękit - Grodziszczanka Grodzisko Dln. A 2:4

W końcowej klasyfikacji turnieju, przy trzech zwycięstwach i dwóch porażkach zajęliśmy trzecie miejsce. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Kilka dni później - w czwartek 24 sierpnia - chłopcy rozegrali mecz z trampkarzami młodszymi Stali Łańcut. Rywalizacja toczyła się na pełnowymiarowym boisku do piłki nożnej co dla większości naszych zawodników było nowością. Ostatecznie na tle nieco starszych kolegów z Łańcuta nie wypadliśmy najgorzej przegrywając 2:6.

Z kolei w sobotę 26 sierpnia rozpoczęliśmy tak wyczekiwany przez chłopców sezon ligowy. Do Żołyni zawitała silna ekipa Dynovii Dynów. Niestety goście okazali się zespołem lepszym wygrywając 5:1. Honorową bramkę dla Błękitu zdobył Kamil Kłak.

W meczu udział wzięli: Marek Konrad, Szlachcic Dawid, Szylar Jakub, Gut Bartłomiej, Leja Jacek, Kłak Kamil, Haładyj Wojciech, Lorenc Jakub, Podolec Kacper, Witek Franciszek, Służały Bartosz, Golenia Kacper.